IZOLACJA?   REAKCJE?   >>> SKLEP ON-LINE <<<


termocykler Mic

pierwszy indukcyjny real-time PCRPrędkość

Mic wykorzystuje opatentowaną technologię indukcji magnetycznej do ogrzewania oraz wymuszony przepływ zimnego powietrza do chłodzenia. Skutkuje to większą prędkością ogrzewania i chłodzenia próbek. Doskonała optyka odczytuje wszystkie 4 kanały jednocześnie. Reakcja multipleks nigdy nie biegła szybciej!

Dokładność

Wirujący aluminiowy rotor zapewnia niesamowitą jednorodność temperatury zarówno podczas statycznych jak i dynamicznych faz cyklu. W przeciwieństwie do termocyklerów blokowych, gdzie temperatura jest jednorodna tylko w środku kroku, Mic zapewnia doskonałe parametry także podczas ogrzewania i schładzania. Ma to kluczowe znaczenie w reakcjach typu fast.

Rozmiar

Mic zajmuje mniej miejsca na blacie niż zeszyt laboratoryjny i waży zaledwie 2 kg. Jest to najmniejszy termocykler qPCR na świecie! Nawet cztery aparaty Mic zestawione razem zajmą mniej miejsca niż Twój obecny termocykler.


Łączność

Wiele jednostek Mic można obsługiwać z jednego komputera, z jednego programu. W ten sposób łatwo nastawisz nie tylko 48 reakcji, ale też 96, 386 lub nawet 480! Poza standardowym portem USB do łączności można też wykorzystać Bluetooth.


Oprogramowanie

Mic obsługiwany jest przez bardzo przyjazne oprogramowanie wyposażone w wiele inteligentnych funkcji. Pozwala na pełną analizę wyników wszystkich typów badań, jak analiza ilościowa absolutna i porównawcza, HRM czy genotypowanie.


Doświadczenie

Mic jest dziełem firmy Bio Molecular Systems (BMS), której założycielem i właścicielem jest John Corbett, syn twórcy słynnych termocyklerów Rotor-Gene 6000, automatów do izolacji X-Tractor Gene i robotów pipetujących CAS-1200. Zespół projektantów i inżynierów firm BMS i Corbett Life Sciences Company od dekad implementuje najnowsze technologie w instrumentach badawczych dla naukowców na całym świecie. www.biomolecularsystems.com


Czytaj więcej: http://mic-qpcr.com/