IZOLACJA?   REAKCJE?   >>> SKLEP ON-LINE <<<

Termocyklery real-time PCR

LineGene K Plus


 • wbudowany ekran dotykowy

 • duża elastyczność- możliwość wyboru od 1 do 4 kanałów

 • 3 niezależne bloki - możliwość ustawienia różnych temperatur na blokach

 • opcja HRM - High Resolution Melting

 • nieśmiertelne źródło światła LED osobne dla każdego kanału

 • stała droga optyczna, odczyt od spodu – brak potrzeby ROX

 • funkcja schładzania bloku do +4°C – klasyczny PCR

 • superdokładność

  –  kontrola +/-0,1°C

  –  jednorodność +/-0,3°C

  –  wahania +/-0,1°C

 • szybkość grzania i chłodzenia do 4°C/sek. – Peltier Ferrotec (Japan)


Line-Gene K Plus to  aparat do amplifikacji DNA z detekcją w czasie rzeczywistym umożliwiający amplifikację do 48 próbek jednocześnie. Sterowany za pomocą tableta pozwala na łatwy i szybki dostęp do protokołów amplikifacji jednocześnie oszczędzając miejsce w laboratorium. Współpracuje ze wszystkimi systemami używanymi do pomiaru amplifikacji DNA: barwnikami interkalującymi, sondami hydrolizującymi, sondami FRET, TaqMan i Molecular Beacons. Nie jest konieczne stosowanie gotowych zestawów odczynników pochodzących od jakiegokolwiek jednego producenta. Można używać niemal wszystkich dostępnych barwników fluorescencyjnych, enzymów i buforów, gotowych zestawów. Jest to więc system całkowicie otwarty i uniwersalny.

Reakcja amplifikacji DNA prowadzona jest w standardowych probówkach do PCR o pojemności 0.2 ml czy w stripach . Ze względu na rewelacyjną optykę- odczyt próbek z dołu, nie ma konieczności stosowania probówek z wieczkiem optycznym lub folii optycznej co pozwala na znaczne oszczędności.


Line Gene K Plus rejestruje fluorescencję pochodzącą od maksymalnie 4 sond w jednej probówce (4 kanały). Dzięki wzbudzaniu każdego barwnika promieniowaniem o długości odpowiadającej jego maksimum wzbudzenia, uzyskano wysoką czułość oraz zminimalizowano wzajemny wpływ kanałów pomiarowych.

Jako źródła wzbudzenia zastosowano 4 oddzielne diody LED (dożywotnia gwarancja producenta) .

Stała, identyczna dla każdej próby długość drogi optycznej eliminuje konieczność stosowania wewnętrznego barwnika referencyjnego typu ROX.

Line Gene K wyposażony jest w funkcję High Resolution Melt. HRM jest szybką i najtańszą metodą umożliwiającą precyzyjną identyfikację fragmentów DNA nieznacznie różniących się długością, SNP, komplementarnością.