Real-time PCR

Termocyklery do real-time PCR - MIC (Bio Molecular Systems), Cielo (Azure Biosystems) oraz Viasure (Certest)

W naszym portfolio znajdą Państwo najnowocześniejszy aparat do real-time PCR - MIC, który wykorzystuje opatentowaną technologię indukcji magnetycznej. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej metody oraz obracającego się rotora reakcja przebiega szybciej z niesamowitą dokładnością. Jednorodność temperatury w aparacie jest znacznie lepsza niż w termocyklerach blokowych. MIC obsługuje się za pomocą bardzo intuicyjnego oprogramowania, które chwalą sobie wszyscy jego użytkownicy. Do niewątpliwych zalet urządzenia należy jego wielkość (zajmuje mniej miejsca na blacie roboczym niż zeszyt laboratoryjny i waży zaledwie 2 kg). Producentem MICa jest australijska firma Bio Molecular Systems, której założycielem i właścicielem jest John Corbett, syn twórcy słynnych termocyklerów Rotor-Gene, automatów do izolacji X-Tractor Gene i robotów pipetujących CAS-1200.

Nowością na rynku są urządzenia real-time PCR Cielo amerykańskiej firmy Azure Biosystems, która jest jednym z liderów na rynku obrazowania blotów i żeli. W ofercie mamy aparaty Cielo 3 z trzema kanałami detekcji oraz Cielo 6 z sześcioma kanałami detekcji. Oba modele są wyposażone w blok 96-dołkowy i opierają się o elementy Peltier'a bardzo wysokiej jakości (Marlow), dzięki czemu aparaty są bardzo trwałe, a połączenie tych elementów z bardzo dobrym systemem optycznym, pozwoliło na osiągnięcie świetnych parametrów. Obsługa termocyklerów Cielo jest bardzo prosta - podstawowe parametry reakcji ustawia się poprzez panel dotykowy. Dodatkowo w cenie aparatu otrzymuje się oprogramowanie na komputer.

Oferujemy również aparaty do real-time PCR z blokiem 96- i 48-dołkowym z certyfikatem do diagnostyki in vitro CE-IVD. Termocyklery VIASURE 96 i VIASURE 48 są dostarczane przed hiszpańskiego producenta testów diagnostycznych - Certest.