IZOLACJA?   REAKCJE?   >>> SKLEP ON-LINE <<<
Programy do analizy żeli i blotów
1D i 2D


CLIQS – analiza 1D


CLIQS (dawniej TotalLab Quant, Phoretix 1D) jest kompletem podstawowych narzędzi do ilościowej analizy obrazu w zastosowaniach Life Sciences.

Program umożliwia analizę wielu różnych formatów obrazów zwiększając możliwości posiadanych w laboratorium urządzeń do wizualizacji.

alt   
alt   
alt   
alt   
alt   
Żel DNA 1D
Żel białko 1D
Western Blot
Macierz białkowa
Zliczanie koloni


CLIQS zawiera moduły do:

- elektroforezy żelowej 1D i analizy Western blot

- macierzy / dot blot / analizy slot blot

- liczenia koloni i podstawowego pomiaru 2D spot

- główna cecha - podstawowa analiza obrazu


Analiza multipleksowa

alt alt
alt


Analiza dopasowana do Twoich potrzeb

Analiza takich obrazów jest szybka, w wysokim stopniu zautomatyzowana i powtarzalna.

Użytkownik ma możliwość przeglądania wszystkich etapów analizy i edytowania.

Połączenie wysokiego stopnia zautomatyzowania z przeglądaniem obrazów przez użytkownika pozwala na szybką i dokładną analizę ilościową.

Użytkownik ma całkowitą kontrolę nad narzędziami do wizualizacji i wyświetleniem danych, więc w rezultacie otrzymujemy tylko te dane i obrazy, które są dla nas ważne.


Szybka i dokładna analiza

W przypadku żeli 1D, wysoce rozwinięte algorytmy dokładnie wykrywają ścieżki i prążki nawet na zniekształconych obrazach żelu. Wyniki mogą być weryfikowane przy pomocy wachlarza narzędzi do wizualizacji, które pomagają w późniejszym badaniu ścieżek i prążków.

Przy płytkach i szalkach z koloniami szybka identyfikacja i pomiary ilościowe wszystkich istotnych cech pozwalają na szybką analizę i otrzymanie dokładnych danych.

Phoretix 2D, Progenesis

>>> POBIERZ BEZPŁATNĄ WERSJĘ TESTOWĄ CLIQS <<<


SameSpots – analiza 2D


SameSpots analizuje żele 2D przy pomocy zaawansowanej techniki dopasowywania, która gwarantuje otrzymywanie powtarzalnych wyników. Analiza obejmuje kontrolę jakości żelu, możliwość śledzenia otrzymanych danych punkt po punkcie oraz raportowanie.

SameSpots Analysis Workflow

powtarzalność wyników analizy 2DE, DIGE oraz wtórnie barwionych żeli

SpotCheck Gel QC Workflow

szybki i kompletny pomiar czy żel 2D spełnia wymagania jakościowe laboratorium


Najważniejsze zalety

-  oszczędność czasu - typowy czas analizy trwa nie dłużej niż 5 minut

-  obiektywizm - automatyczna analiza w większości przypadków nie wymaga edycji

-  skrupulatna statystyka - końcowe dane są kompletne (nie brak żadnych wartości)

-  gwarantowana odtwarzalność wyników pomiędzy laboratoriami

-  wbudowana kontrola jakości żelu

-  integracja z danymi identyfikacyjnymi białek

-  narzędzia edycji galerii zdjęć niezbędne podczas pisania publikacji czy projektowania posterów

Szybkość uruchamiania wystarczającej ilości powtórzeń koniecznych do skonstruowania prawidłowych wniosków

Podejście analizy SameSpots, opracowane na podstawie osiowania, znacznie koryguje czas potrzebny na analizę żelu w porównaniu do tradycyjnych metod analitycznych. Typowy czas analizy żelu jest nie dłuższy jak 5 minut. Tak krótki czas analizy, umożliwia uruchomienie wystarczająco dużej liczy powtórzeń w eksperymencie, za czym idzie - możliwość kontrolowania zmienności biologicznej.

Różni użytkownicy - ten sam wynik

Przebieg analizy SameSpots został tak zaprojektowany, aby maksymalnie zminimalizować ingerencję użytkownika. Wysoki stopień automatyzacji poszczególnych procesów SameSpots gwarantuje otrzymywanie obiektywnych jak również powtarzalnych wyników dla tego samego obrazu przez różnych użytkowników.

100% dopasowania, brak luk w wartościach

Precyzja dopasowywania żelu w zakresie jego zniekształceń jak również położenia wszystkich śladów - dokładnie w tym samym miejscu. Detekcja spotów generuje kompletne dane, z których każda jest dopasowana do odpowiadającego mu spotu na każdym żelu. Otrzymane dane są pełne, nie występują braki w poszczególnych wartościach, co umożliwia prawidłową, wielowymiarową analizę statystyczną. Ujęte testy to: Anova p-value, False Discovery Rate (q-values), Principal Components Analysis (PCA), Correlation Analysis oraz Power Analysis.

Powtarzalność pomiędzy-laboratoryjna

SameSpots śmiało staje naprzeciw wyzwaniu, jakim jest powtarzalności między laboratoriami, dzięki czemu można mieć pewność, że uzyskane dane są rzeczywiste, a nie wynikają z metodyki analizy przyjętej w danym laboratorium.

Odpowiedź na pytanie: "Czy przebieg elektroforezy żelowej laboratorium jest powtarzalny?"

SameSpots posiada zintegrowany system kontroli jakości QC workflow żelu znany jako SpotCheck. Umożliwia on szybki oraz obiektywny pomiar, czy żel 2D spełnia wymagania jakościowe laboratorium. 

Punktem odniesienia analizy jakości jest standard złota. 

Niezależnie od wyniku odpowiedź systemu jest natychmiastowa. Ocena każdego zdjęcia wizualizowana jest jako pełny obraz, znaczony kolorami, które pokazują które prążki przeszły test pozytywnie, a które nie.

Powiązanie identyfikatorów białkowych i danych punktowych, umożliwia wizualizację pełnego obrazu

SameSpots wspiera integrację identyfikacji białek opartą o bazę MS (z Mascot lub pliku .csv). Umożliwia to analizę wyników 2D w kontekście biologicznym - wizualizacja identyfikatorów białkowych w obrębie prążków z których wynikają. Można również skorzystać ze znaczników masy cząsteczkowej, którymi można zwalidować prawidłowość identyfikatorów.

Narzędzia do wizualizacji i wyświetlania danych pozwalają użytkownikowi na prace tylko z tymi fragmentami obrazu które są dla niego ważne 

Podczas analizy można dodawać obrazy i tabele do galerii zdjęć, które następnie można wykorzystać podczas pisania publikacji, projektowania posterów czy prezentacji. Importowane obrazy są zapisywane jako pliki wysokiej rozdzielczości .png (300 dpi), idealne do druku, z możliwością dodania komentarza. Galerię można eksportować do pamięci według potrzeb użytkownika.

Jeżeli chcesz:

- dowiedzieć się więcej na temat działania SameSpots

- zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytania

- przejść do internetowego samouczka przepływu pracy analizy

- przejść do internetowego samouczka QC workflow


kliknij tutaj

kliknij tutaj

kliknij tutaj

kliknij tutaj